Upravit stránku

Firma Enders je neodmyslitelnou součástí podnikání stovek řezníků, restaurací, prodejců ryb a sýrů. Nabízí jim doslova vše, co k jejich byznysu potřebují.
Od kompletního příslušenství a vybavení prodejny, přes záruční i pozáruční servis až po profesionální broušení nožů a řezného složení.
V průběhu šesti generací začala firma Enders do svého portfolia nabalovat další a další praktické produkty a stroje s jediným cílem: oříznout dřinu všem řezníkům a prodejcům ryb či sýrů.
V současnosti Enders působí krom Německa, kde má 6 poboček, také v České republice, Rusku a Polsku. Po celém světě pak našim klientům usnadňuje práci více než 700 zaměstnanců.
Historie firmy sahá až do počátku 19. století, kdy ve středním Hesensku Johann Kaspar Enders od místních farmářů odkupoval prasečí štětiny, které sám dále zpracovával.
Asi ani ve snu by ho nenapadlo, že tím píše historii. Historii rodinného podniku, který ustojí 2 světové války, hospodářskou krizi a díky neustálým inovacím úspěšně vkročí i do doby datové.
V průběhu šesti generací začala firma do svého portfolia nabalovat další praktické produkty a stroje s jediným cílem: oříznout dřinu všem, kteří připravují lahodné pochoutky.